Strona główna/Aktualności/EUROPEJSKI DZIEŃ NUMERU ALARMOWEGO 112

EUROPEJSKI DZIEŃ NUMERU ALARMOWEGO 112

10 Lutego 2023

11 lutego obchodzony jest Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112, który został oficjalnie ustanowiony przez Unię Europejska w celu podniesienia świadomości ludzi na temat numeru, który może ocalić ich życie. 10 lutego "Jeżyki" uczestniczyły w zajęciach dydaktycznych, mających na celu zapoznanie się z numerem alarmowym oraz dowiedzenie się, w jakich sytuacjach należy go używać. Dzieci uczestniczyły w pogadance o numerze alarmowym 112, wysłuchały piosenki „Dzwoń, dzwoń, dzwoń, jeden, jeden i dwa” oraz oglądały filmy edukacyjne przygotowane przez Ministerstwo Cyfryzacji. Przedszkolaki uczestniczyły również w zabawach ruchowych, stworzyły swój własny projekt telefonu, aby zapamiętać numer alarmowy oraz odgrywały scenki, ucząc się prosić o pomoc. Teraz już wszystkie "Jeżyki" wiedzą jak należy zachować się zgłaszając zagrożenie. Wiedzą również, że na numer alarmowy nie można dzwonić bez potrzeby.