Strona główna/Aktualności/#WIRUSOOCHRONA #lekcjaHIGIENY CZĘŚĆ II

#WIRUSOOCHRONA #lekcjaHIGIENY CZĘŚĆ II

14 Marca 2022

W październiku nasze przedszkole przystąpiło do wojewódzkiej akcji informacyjno - edukacyjnej pt. #Wirusoochrona. W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną związaną z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo najmłodszych dzieci oraz ich rodzin, Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny rozpoczął na terenie województwa śląskiego realizację tejże akcji.
W OSTATNIM CZASIE WSZYSTKIE GRUPY WIEKOWE ZREALIZOWAŁY ZADANIA ZWIĄZANE Z WIRUSOOCHRONĄ / ETAP II.
W trakcie zajęć dzieci mogły utrwalić wiedzę z zakresu zapobiegania chorobom zakaźnym przenoszonym drogą kropelkową, ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki koronawirusa i grypy.  Przedszkolaki doskonale wiedzą  , że wirusy są groźne i podstępne, mogą powodować wiele chorób zakaźnych, groźnych dla zdrowia i życia człowieka. Wszystkie dzieci pamiętają że kiedy kichamy czy kaszlemy musimy zasłaniać buzię i nos ponieważ wirusy przenoszą się drogą kropelkową!   

 

Zachęcamy dzieci (prosząc przy tym Rodziców/ Opiekunów o pomoc dzieciom) do utrwalenia wiedzy z zakresu #Wirusoochrony poprzez rozwiązanie quizu stworzonego przez nauczycielkę z naszego Przedszkola:

#WIRUSOOCHRONA QUIZ

 

#lekcjaHIGIENY

do góry