Strona główna/Aktualności/ŚWIATOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA 2021

ŚWIATOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA 2021

19 Listopada 2021

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka to święto, o którym warto pamiętać. To okazja, aby przypomnieć sobie, że każdemu dziecku, niezależnie od jego pochodzenia, miejsca zamieszkania, koloru skóry czy wyznania, przynależą takie sam prawa - prawa człowieka. Dziecko jako istota dopiero ucząca się, rozwijająca i nabierająca doświadczenia, potrzebuje szczególnej ochrony, którą powinni zapewnić dorośli. 
Ważnym elementem wychowania przedszkolnego jest kształtowanie u dzieci świadomości ich własnych praw, uczenie poszanowania praw innych i radzenie sobie w sytuacjach naruszania własnych praw.

W związku z tym  19 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.   We wszystkich grupach odbyły się rozmowy na temat praw dzieci, dyskusje o ich potrzebach oraz roli rodziców i opiekunów np. o prawie do miłości, zabawy, nauki, opieki, integracji, przedszkolaki poznały „Konwencję o Prawach Dziecka” i wypowiadały się na temat swoich praw, a na koniec wykonały pamiątkowe zdjęcia ze swoimi kolegami i koleżankami z grupy.

do góry