Strona główna/Aktualności/ŚWIATOWY DZIEŃ MISIA

ŚWIATOWY DZIEŃ MISIA

28 Listopada 2023

„Miś pluszowy,
Miś kudłaty,
Biały, czarny
Lub łaciaty.
Wszystkie misie
My kochamy,
Bo ich święto dzisiaj mamy”.

 

W dniu 28.11.2021r. przedszkolaki z naszego przedszkola uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim "milutkim przyjacielem". Można było zobaczyć misie małe, średnie, duże, brązowe, różowe, białe, niebieskie itp. Wszystkie były śliczne i wyjątkowe.

W tym wesołym dniu dzieci czekało wiele atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy ze swoimi misiami, poznały historię ich święta, a także wysłuchały bajek i opowiadań czytanych przez wychowawczynie. Bawiły się przy piosenkach o tematyce misiowej : "Dwa malutkie misie", "Jadą, jadą misie",” Kubuś Puchatek „ itp., brały udział w różnych zabawach ruchowych, konkursach, quizach, zgadywankach, wykonywały prace plastyczne. Bardzo interesująca była zabawa Misie i Pszczółki, przy okazji której przypomnieliśmy sobie jak powstaje miód i czyim jest przysmakiem.

Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci były szczęśliwe, iż mogły spędzić wspaniały  czas ze swoimi pluszowymi ulubieńcami oraz pokazać ich swoim koleżankom i kolegom z grupy.

do góry