Strona główna/Aktualności/POŻEGNANIE ZIMY

POŻEGNANIE ZIMY

22 Marca 2021

W dniu 22 marca  dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy- powitania wiosny”. Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie,które wpisało się w kalendarium corocznych wydarzeń. Ogromne emocje wśród naszych przedszkolaków, wzbudziły już same przygotowania. Dzieci z wielkim zaangażowaniem pomagały w wykonaniu Marzanny.
Kiedy wszystko było już gotowe , najstarsze przedszkolaki wyruszyły z korowodem wokół przedszkola. Dzieci radośnie śpiewały piosenki i skandowały hasła: Precz zimo zła…, Wiosno przybywaj, nie zwlekaj, każdy na Ciebie już czeka… Na zakończenie pochodu powitano wiosnę, odśpiewano piosenkę O wiosnie, a Marzanna została spalona.  Dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i mamy nadzieję że zagości u nas na dobre.