28 CZE 2019

SPOTKANIE ADAPTACYJNE DLA DZIECI Z ROCZNIKA 2016

Dnia 27.06.2019r.e  naszym przedszkolu  odbyło się spotkanie  adaptacyjne dla dzieci rocznika 2016.

Spotkanie to miało za celu wzmocnienie  relacji  dziecko – rodzic – nauczyciel oraz wytworzenie atmosfery  zaufania do nauczycieli i przedszkola. Miało ono również na celu stopniowe przystosowywanie dzieci  do nowych warunków w nowym otoczeniu, a także aby proces ten był dla nich jak najbardziej łagodny i bezbolesny.
 Spotkanie to  przybliżyło  również rodzicom jedną z form pracy z dziećmi  w przedszkolu ,a mianowicie zabawę .Dzieci wraz ze swoimi opiekunami  mogły uczestniczyć w zabawach przygotowanych przez nauczycielki naszego przedszkola .
Dzieci nie tylko poznały salę zabaw ale także pomieszczenia  przedszkola szatnię oraz łazienki .
Podczas spotkania zabrała głos Dyrektorka przedszkola , która przekazała rodzicom kilka cennych rad i  wskazówek  niezbędnych przed rozpoczęciem  edukacji przedszkolnej przez ich pociechy.