Strona główna/Aktualności/„Karmią ptaki wszystkie czeladzkie dzieciaki” - (..)

„Karmią ptaki wszystkie czeladzkie dzieciaki” - rozsrtzygnięcie konkursu

11 Stycznia 2024

II Gminny Konkurs Ekologiczny pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Czeladź Zbigniew Szaleniec „Karmią ptaki wszystkie czeladzkie dzieciaki” zorganizowany przez Szkoła Podstawowa nr 7 im. 1000-lecia Państwa Polskiego w Czeladzi oraz radne, a zarazem administratorki grupy CZELADZKIE EKO Barbarę Wszołek oraz Beatę Marcinkowską został rozstrzygnięty

Wręczenie nagród nastąpiło podczas uroczystego wydarzenia w Kopalni Kultury, któremu towarzyszył wykład Pana Przemysława Bartosa — pasjonata ornitologii.

Przedmiotem konkursu było wykonanie karmników dla ptaków przez dzieci z czeladzkich placówek oświatowych. Ze względu na bardzo wysoki poziom prac konkursowych, jury stanęło przed niezwykle trudnym zadaniem. Po burzliwych obradach wyłoniono następujących laureatów:

PRZEDSZKOLA:

I miejsca

Lena Jędrysek PP 1 gr. Jeżyki
Anna Flasz PP 5

Pola Niedbał PP1 - gr.Misie

Wyróżnienia otrzymali:
Zoja Żabicka, Aleksander Pawlusiński, Petro krysiak

W konkursie przyznano również nagrody: GRAND PRIX CZELADZKIE EKO oraz Grand Prix Burmistrza Miasta Czeladź Zbigniew Szaleniec.

Już w przyszłym tygodniu karmniki zostaną zawieszone w czeladzkich parkach oraz placówkach oświatowych. Pierwszy z nich wyróżniony Nagrodą Grand Prix znalazł swoje miejsce na drzewie obok Kopalni Kultury. Zawiesiła go Lena Jędrysek wraz z Burmistrzem i Czeladzkim Eko.
Gratulujemy naszym przedszkolakom !!!