04 CZE 2019

PSZCZÓŁKI W ZACZAROWANYM LESIE

W dniu 03.06 nasze przedszkolaki z gr. Pszczółki wraz ze swoimi rodzicami i opiekunami  pojechały autokarem na niezapomnianą i pełną przygód wycieczkę do Piasku koło Janowa. Ta malutka miejscowość na obszarze Jury Krakowsko-Częstochowskiej odkryła przed uczestnikami swoje tajemnice, albowiem w jej sercu znajdowała się baśniowa kraina „Zaczarowany Las”.
Przewodnikiem była Dobra Wróżka, która przywitała wszystkich  i wskazała kierunek marszu do powozów zwanymi „tramwajami konnymi”. Dzieci były zachwycone końmi i niesamowitą przejażdżką. Ale to był dopiero początek atrakcji. W trakcie jazdy powozy zostały zatrzymane, jakżeby inaczej w Zaczarowanym Lesie, przez baśniowych bohaterów – Dobrą Wróżkę wraz z Czerwonym Kapturkiem. Po rozmowie z bohaterami Czerwony Kapturek umilił czas jazdy śpiewem  piosenek i rozmową, a także poczęstował dzieci i dorosłych  ciasteczkami wprost ze swojego koszyczka. Kiedy powozy dotarły do lasu kolejną postacią, jaką ujrzały dzieci był Myśliwy. Oprowadził on dzieci po Zaczarowanym Lesie, opowiadał ciekawe historie i był wspaniałym przewodnikiem. W lesie nie zabrakło też babci Czerwonego Kapturka, która czekała na lekarstwa, Jasia i Małgosi czy też Wędrownego Grajka i Bajarza. W bajkowej scenerii dzieci dotarły do Chatki Baby Jagi. Tutaj czekała na nie próba odwagi, ponieważ każdy przedszkolak mógł zajrzeć do domku i zobaczyć jego straszną lokatorkę. Dzieci były odważne, i choć Baba Jaga porwała Panią z przedszkola, one nie bały się tylko pomagały Jasiowi i Myśliwemu ją odnaleźć. Pod chatką dzieci wraz ze swoimi opiekunami  miały też niezwykłą okazje do sfotografowana się wraz z bajkowymi bohaterami. Dzielni mali wędrowcy wyruszyli w dalszą podróż z Jasiem, napotykając po drodze Hobbita, snującego opowieść o zaklętym jeziorze. Na koniec wędrówki dzieci spotkały Śpiąca Królewnę, którą obudził  pocałunek  bardzo dzielnego Tymoteuszka. M. Ta piękna dziewczyna z wdzięczności za obudzenie z długiego snu zaprowadziła dzieci na polanę, gdzie jej macocha przyrządzała pyszne grillowane kiełbaski i zdrową herbatkę.  Po  posiłku  dzieci miały jeszcze okazję pobiegać i pobawić się na leśnej polanie. Wycieczka w bajkowej scenerii powoli dobiegała końca. Ponownie przyjechały powozy konne, które zabrały  wycieczkowiczów w powrotną drogę. Czas w Zaczarowanym Lesie płynął bardzo szybko i miło. Dzieci miały okazję obcować z przyrodą , spotkać bajkowe postaci, a ich dorośli opiekunowie i rodzice przenieśli się w czasie do lat przedszkolnych.