Strona główna/Aktualności/11 LISTOPADA " ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI"

11 LISTOPADA " ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI"

10 Listopada 2022

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała w tym dniu niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej oraz wpajamy szacunek dla polskich symboli narodowych.

Dlatego też 10 listopada 2022 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Przedszkolaki od najmłodszej grupy do najstarszych od paru tygodni przygotowywały się do tego ważnego wydarzenia. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki oraz tańczyły. Uroczystość miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.

Ponadto, w dniu 10 listopada nasze przedszkole wzięło udział w akcji organizowanej przez MEN ,,Szkoła do hymnu” podczas której o godzinie 11:11 dzieci ze wszystkich grup wiekowych zaśpiewały hymn narodowy.

DO OBEJRZENIA FILMIKÓW Z NASZEJ AKADEMII ZPRASZAMY NA FACEBOOKA
Przedszkole Publiczne nr 1 im. Dobrego Serca w Czeladzi