Strona główna/Aktualności/DZIEŃ FLAGI PAŃSTWOWEJ

biel -  serce czyste...

Piękne są nasze

Barwy ojczyste.

2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Przedszkolaki z naszego przedszkola wiersz „Barwy ojczyste” Cz. Janczarskiego słyszały nie jeden raz, podobnie jak „Katechizm polskiego dziecka” Wł. Bełzy.  I w tym roku ,żeby rozbudzić i utrwalić u nich poczucie tożsamości narodowej i szacunek dla narodowych symboli w naszym przedszkolu organizowane są różnorodne zajęcia nawiązujące do świąt państwowych.
2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. My także postanowiliśmy uczcić nasze barwy ojczyste - po całym tygodniu zajęć poświęconych poznawaniu naszych symboli narodowych i najważniejszych miejsc w Polsce, w poszczególnych grupach wiekowych zorganizowaliśmy  obchody tego święta w przedszkolu. Przedszkolaki w czasie zajęć miały okazję przypomnieć sobie symboliczną wymowę barw polskiej flagi i to, jak symbole narodowe szanować.
W programie znalazły się okolicznościowe wiersze, znane piosenki oraz samodzielnie wykonane prace plastyczne,  dzieci odspiewały  „Mazurka Dąbrowskiego.