05 CZE 2019

Z PRZEDSZKOLA NA STADION

W poniedziałek 4-go czerwca Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Miasto Czeladź byli organizatorami IV edycji imprezy „Z Przedszkola na stadion”. W zajęciach rekreacyjno-sportowych uczestniczyły 6-latki ze wszystkich czeladzkich przedszkoli w tym również Naszego. Zajęcia odbywały na głównej płycie stadionu MOSiR Czeladź im. Józefa Pawełczyka, która została podzielona na 18 stref. W różnego rodzaju zabawach i atrakcjach sportowych przygotowanych przez trenerów oraz instruktorów czeladzkich stowarzyszeń, udział wzięło ponad 300 przedszkolaków. Imprezę ”Z Przedszkola na stadion” otworzył Burmistrz Miasta Czeladź Zbigniew Szaleniec. Na początek wszystkie dzieci zatańczyły dwa układy przygotowane przez instruktorki z Dziecięcego Centrum Tańca „Majery”.  Następnie stadion przy ulicy Sportowej został podzielony na osiemnaście stref tematycznych, w który dzieci mogły wziąć udział w: lekcjach HIP-HOPu, wyścigach na skaczących piłkach czy treningu kick-boxingu. Każdy uczestnik imprezy otrzymał pamiątkowy medal i słodycze, które zostały wręczone przez Zastępcę Burmistrza Miasta Czeladź – Elżbietę Dmitruk, Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – Henryka Michalskiego, a także Naczelnika Wydziału Edukacji i Polityki Społecznej – Ilonę Grudzień i Kierownika Wydziału Edukacji – Jolantę Dyrkę.