DZIEŃ DYNI

28 Października 2020

W środę 28 października od rana królował kolor pomarańczowy i zielony w najstarszych grupach wiekowych naszego przedszkola.
Wszystko za sprawą gwiazdy tego dnia i królowej warzyw - PANI DYNI.
Muminki  miały na sobie zielony , a Pszczółki pomarańczowy element ubrania, - był to przyjemny początek tego wesołego dnia.
Zajęcia rozpoczęły się od wprowadzenia dzieci do tematu poprzez dyniowe powitanie:

"Jak przyjemnie i wesoło, kiedy dynia krąży w koło - dynia tu, dynia tam, dynia krąży tu i tam"oraz inscenizowany wierszyk:

Dynie małe, dynie duże,
dynie w dole, dynie w górze,
dynie z lewej, dynie z prawej,
dynie kręcą się w zabawie.
Następnie rozpoczęła się główna część zajęć, podczas których dzieci:
poznawały różnorodność dyń, opisywały ich wygląd, segregowały dynie pod względem wielkości, koloru, kształtu, wzbogacały swoją wiedzę na temat dyń.

Sześciolatki  wzięły także udział w dyniowych zabawach ruchowych:
skoki przez dynie różnej wielkości, podawanie dyni w rzędzie rożnymi sposobami - nad głową, między nogami, czy z boku.
Nie mogło zabraknąć zabawy z dynią przy muzyce - „ Dyniowy Potwór”, która sprawiła wiele radości i uśmiechu na twarzach dzieci.
Na uwieńczenie tego wesołego dnia „Pszczółki” oraz „ Muminki” pod nadzorem Pań  wykonały przepiękną pracę pn. "Dyniowy Lampion".
To był bardzo wesoły dzień z fantastycznymi zabawami z dynią!!!