Logotyp jednostki organizacyjnej

Przedszkole Publiczne nr 1 im. Dobrego Serca

Jesteś na: Strona główna / Aktualności

Aktualności

11 MAJ 2019

WYCIECZKA DO KOSZĘCINA

 

W dniu 9 maja 2019 roku Tygryski i Krasnoludki wybrały się wycieczkę do Koszęcina – siedziby Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Przedszkolaki wraz zwychowawcami zostały niezwykle serdecznie powitane. Na początku dzieci zostały podzielone na 2 grupy.

Pierwsza grupa Tygryski udała się na zajęcia do Sali baletowej. Warsztaty w wesołej atmosferze prowadziła Pani Beata. Dzieci były aktywne i starannie wykonywały wszystkie polecenia.

Druga grupa Krasnoludki udała się na warsztaty etnograficzne, na których poznały tradycje śląskie oraz stroje ludowe. Dzieci dowiedziały się, kto nosił wianek, co oznaczała na nim liczba wstążek, co to były kiełbaśnice, dlaczego chłopcy nosili jelenie galoty. Dzieci mogły także przymierzać przepiękne wianki i kapelusze.

Pełni wrażeń uczestnicy wycieczki udali się do Sali kominkowej na pyszny obiadek.

O pałacowych wnętrzach i ciekawostkach zespołu Śląsk opowiadał  niezwykły człowiek z wielką pasją pan Piotr. Przedszkolaki wędrowały po pałacu, jak za starych czasów Jan III Sobieski, który w tym właśnie miejscu przebywał w drodze do Wiednia.Dzieci zwiedziły również  salę balową, kominkową, dziedziniec, piękny park pałacowy i wiele innych zakątków tego urokliwego  miejsca. W parku pałacowym znajduje się kilkanaście gatunków chronionych roślin i zwierząt oraz stanowiące niezwykłą atrakcje cudowne fontanny.

Wycieczka dostarczyła wszystkim dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń

wszystkie aktualności rejestr zmian wiadomości

Redakcja strony: Aktualności Rejestr zmian

  • Podmiot udostępniający informację: 
  • Pierwsza publikacja:  
  • Aktualizacja publikacji:  
  • Wytworzenie publikacji:  
  • Zatwierdzenie informacji:  
Drukuj Liczba odwiedzin: 56
Ul. Prof.H. Czeczotta 4,
41-250 Czeladź
Tel: 32 265 33 78
Fax 32 265 33 78
Nip 625 20 44 951

Dane adresowe

Przedszkole Publiczne nr 1 im. Dobrego Serca

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl