30 KWI 2018

SZLABAN NA RYZYKO

Dnia 26 kwietnia nasze przedszkole wzięło udział w zajęciach edukacyjnychz zakresu bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych oraz właściwego zachowania na terenach kolejowych w ramach kampanii społecznej Bezpieczny przejazd - Szlaban na ryzyko! prowadzonej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.Organizatorzy starają się dotrzeć z przekazem kampanii do jak największej liczby dzieci poprzez organizację prelekcji edukacyjnych w szkołach i przedszkolach. Akcja prowadzona jest we współpracy ze Strażą Ochrony Kolei i dotyczy właściwego zachowania się na terenach kolejowych. Podczas spotkania dzieci uczyły  się podstawowych zasad przekraczania przejazdów kolejowo-drogowych, poznały znaki, nabyły wiedzę czego nie wolno robić na terenie kolejowym. Koordynatorzy urozmaicili spotkanie filmami edukacyjnymi, grami, zabawami i konkursami. W trakcie zajęć uczestnicy brali czynny udział w dyskusji,odpowiadali na zadawane pytania oraz demonstrowali różnego rodzaju niebezpieczne sytuacje.Zajęcie było bardzo ciekawe i dostarczyło dzieciom wielu nowych,cennych wskazówek i wiadomości.