Przedszkole Publiczne nr 1Strona pełni funkcję BIP

04 PAŹ 2017

ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

Światowy Dzień Zwierząt czyli World Animal Day obchodzony jest corocznie 4 października. Został ustanowiony w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji i rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt trwający do 10 października.
Po raz pierwszy Światowy Dzień Zwierząt został zorganizowany w Polsce w 1993 roku. Podczas Światowego Tygodnia Zwierząt organizacje zachęcają do adopcji zwierząt oraz prezentują najważniejsze problemy, z jakimi się borykają. Głównymi tematami, które są poruszane, jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na los zwierząt bezdomnych i sytuację w schroniskach. Niestety, wciąż wiele osób nie ma świadomości, jak wygląda życie czworonogów, które nie posiadają własnego domu.

Dnia 4 października w naszym przedszkolu grupa Tygrysków i Rybek także obchodziła Światowy Dzień Zwierząt.

Głównym celem tego dnia było zwrócenie uwagi na prawidłowe zachowania ludzi wobec zwierząt i uświadomienie, że zwierzę to żywa istota, która ma swoje prawa i należy o nią dbać.Starsze dzieci miały okazję wykazać się wiedzą nt.czworonogów i nie tylko, biorąc udział w Quizie.

PRZEDSZKOLAK PRZYJACIELEM ZWIERZĄT
Chcesz być przyjacielem zwierząt? Jeśli tak, musisz pamiętać o podstawowych zasadach:

• Nigdy nie bij, nie szarp ani nie krzywdź zwierząt!
  • Karm swoje zwierzę odpowiednim pokarmem!
  • Zanim kupisz zwierzaka przeczytaj o nim książki i poradniki!
  • Nie wyrzucaj zwierzęcia na dwór, nie oddawaj go do schroniska. Ono będzie za tobą tęsknić.
  • Nie sprzedawaj zwierząt - przyjaciół się nie sprzedaje!
  • Poproś dorosłego o interwencję, jeżeli zobaczysz, że ktoś znęca się nad zwierzęciem.
  • Nie bądź obojętny na los zwierząt!

Przedszkole Publiczne nr1