Przedszkole Publiczne nr 1Strona pełni funkcję BIP

30 WRZ 2017

SPOTKANIE Z BOLKIEM I LOKLKIEM

W minionym tygodniu grupa Biedronek i Rybek po raz pierwszy w nowym roku szkolnym  gościła w Miejskiej Bibliotece Publicznej .  Na spotkaniu dzieci przypomniały sobie  zasady zachowania w bibliotece, a jednocześnie rozpoczęły cykl spotkań,które będą kontynuowane w ramach akcji cała Polska czyta dzieciom.Przedszkolaki dowiedziały się również jak wygląda praca  w Bibliotece i jakie książki znajdują się na półkach. Następnie z uwagą wysłuchały opowiadania o przygodach Bolka i Lolka. Po wysłuchaniu czytanego tekstu mogły sprawdzić swą wiedzę dotyczącą polskich miast oraz ich położenia na mapie,po czym wyruszyły "pociągiem" po bibliotece i uczestniczyły w poszukiwaniu Smoka Wawelkiego.Na zakończenie własnoręcznie wykonały pocztówkę,na której rysowały wspomnienia z wakacji.W drodze do biblioteki dzieci miały okazję utrwalić zasady ruchu drogowego oraz bezpiecznego poruszania podczas spacerów.

Przedszkole Publiczne nr1