Przedszkole Publiczne nr 1Strona pełni funkcję BIP

06 PAŹ 2017

PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ W STRAŻY POŻARNEJ

W dniu 4 października 2017 r. przedszkolaki z grupy „Biedronek” wybrały się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Katowicach-Szopienicach. Po przybyciu do jednostki Pan strażak -tatuś Michalinki  zaprosił dzieci do strażackiego garażu gdzie zaprezentował wyposażenie samochodów strażackich, sprzęt niezbędny do gaszenia pożaru, usuwania skutków powodzi, wypadków drogowych oraz innych katastrof. Wielką frajdą była możliwość przymierzenia prawdziwego hełmu i odzieży strażackiej. Jednak największym przeżyciem dla przedszkolaków było zwiedzanie spalonego i mocno zadymionego domu. Dzięki wizycie w OSP przedszkolaki dowiedziały się na czym polega ciężka i niebezpieczna praca strażaka. Dowiedziały się  jak zachować się w czasie pożaru oraz jakim sprzętem w swojej pracy posługują się strażacy.       Na zakończenie wizyty, dzieci serdecznie podziękowały Strażakowi za miło spędzony czas i z zadowolonymi minami wróciły do przedszkola.

Przedszkole Publiczne nr1