Strona główna/Aktualności/MANIERY BIEDRONKI LUCYNKI

MANIERY BIEDRONKI LUCYNKI

22 Maja 2023

Dnia 22 maja - w naszym przedszkolu zagościł teatrzyk ,,Maniery biedronki Lucynki ".Dzieci aktywnie uczestniczyły i przyglądały się przygodom biedronki, która przez swoje niepoprawne zachowanie wpadła w prawdziwe tarapaty. Spektakl miał na celu wpajanie dzieciom zasad dobrego wychowania, używania form grzecznościowych: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, dowidzenia.
Dzieci uważnie słuchały bohaterów i tego co do nich mówili, miały możliwość, z pomocą swoich przyjaciół (widowni) niesforna Lucynka zmieniła się nie do poznania. Dzieci nauczyły ją kilku magicznych słów, takich jak: „proszę”, „dziękuję”, „przepraszam”. Biedronka Lucyna oprócz dobrych manier dowiedziała się również, jak ważni są przyjaciele i że warto ich mieć. Po spektaklu wszyscy wrócili do domu z uśmiechami na twarzy i z dumą, że spełnili dobry uczynek, bo w końcu dzięki nim główna bohaterka nauczyła się dobrych manier.