Dzień Dyni

31 Października 2023

Dzień Dyni jest okazją do wspólnej zabawy przedszkolaków pełnej pomarańczowego koloru, smaków, zapachów oraz rozwijających zabaw, które na długo zapadają w pamięci dzieci. Święto Dyni celebrują przedszkolaki w całej Polsce - pomarańczowym strojem, w salach udekorowanych dyniową girlandą, w otoczeniu przeróżnych dyń i dyniek.

Przedszkolaki z naszego przedszkola uczestniczyły w zajęciach, podczas których poznały bardzo zdrowe i urodziwe warzywo jakim jest dynia. Dzień Dyni pozwolił nam wzbogacić wiedzę w tym temacie i poznać różnorodność dyń, które okazało się, że nie tylko są pomarańczowe! Przedszkolaki uczestniczyły również w licznych zabawach z udziałem dyni oraz tworzyły tematyczne prace plastyczne.