DZIEŃ JEŻA

13 Listopada 2023

13 listopada grupa „Jeżyki”  obchodziła specyficzny „Dzień Jeża”. Celem obchodów było przypomnienie dzieciom, iż jeże to zwierzęta chronione. Wszystkie dzieci tego dnia miały na głowach sylwetę jeża oraz ubrane były w kremowej, szarej oraz brązowej tonacji. Przedszkolaki miały okazję poszerzyć wiadomości dotyczące środowiska naturalnego jeży, ich wyglądu, sposobu poruszania się, odżywiania oraz tego, w jaki sposób przygotowują się do zimy. Dzieci dowiedziały się również na jak długo jeże zapadają w sen zimowy. Ponadto nie mogło zabraknąć zabaw dotyczących różnych form działalności .  Na zakończenie wspaniałego dnia dzieci z grupy 4- latków wykonały jeżykowe pracę plastyczne, które ozdobiły ich salę.