Strona główna/Aktualności/ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK

ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK

15 Października 2021

Dnia 15 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Mycia Rąk. Akcję wspiera globalnie również Światowa Organizacja Zdrowia, dlatego tak ważne jest kształtowanie czynności samoobsługowych i nawyków higienicznych. Celem akcji jest uświadomienie dzieciom jak ważne znaczenie ma w ich życiu codzienne mycie rąk. Na wstępie odbyła się rozmowa na temat zarazków i bakterii które dostają się do naszego organizmu poprzez brudne ręce. Przedszkolaki dowiedziały się, jakie znaczenie dla zdrowia ma czyste i dokładne mycie rąk. Wspólnie śpiewaliśmy i bawiliśmy się przy piosence „Myję ręce”, a także obejrzeliśmy także film o znaczeniu wody w życiu człowieka. Omówiliśmy schemat mycia rąk oraz zastosowaliśmy go w praktyce. Światowy Dzień Mycia Rąk dostarczył nam wielu wrażeń oraz pokazał, że pewne umiejętności i nawyki należy kształtować już od najmłodszych lat.

INSTRUKCJA MYCIA RĄK

ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK